LIST OD ORGANIZATORA

Szanowni Państwo!

Składam serdecznie podziękowania wszystkim Gościom, którzy zaszczycili swoją obecnością VIII edycję Konferencji Optoelektronicznej pt.: „Optoelektronika – kluczowy czynnik przewagi na współczesnym polu walki”. Organizowana przez nas od 2015 roku konferencja jest forum wymiany myśli oraz dyskusji o potencjale fotoniki w Polsce. Konferencja wspiera naszą współpracę oraz umożliwia rozwój fotoniki w kierunku pożądanym przez użytkowników systemów i rozwiązań optoelektronicznych.

Szczególnie serdecznie dziękuję szanownym Prelegentom – przedstawicielom nauki, przemysłu, ośrodków badawczo-rozwojowych oraz służb mundurowych za podzielenie się szeroką wiedzą, wygłoszenie interesujących i inspirujących wystąpień. Dziękuję za ciekawe dyskusje i wymianę doświadczeń.

Coroczna konferencja po raz kolejny dowodzi, że polska nauka i przemysł mają do zaoferowania ważne rozwiązania z zakresu optoelektroniki oraz fotoniki. Wiemy jak wiele rozwiązań autorstwa polskiego segmentu badań i rozwoju oraz przemysłu zbrojeniowego wykorzystanych jest w kluczowych polskich programach zbrojeniowych. Współczesne bezpieczeństwo wymaga efektywnych systemów optoelektronicznych, zapewniających przewagę na polu walki, ale dających także niezbędne zasoby do zabezpieczenia granic w kontekście obecnych i przyszłych zagrożeń.  

 

Witold Słowik

Prezes Zarządu

PCO S.A.

_____________________________________________________________________________________

KONFERENCJĘ ORGANIZUJE

PCO S.A.

PCO. S.A. jest spółką należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, a także centrum badawczo-produkcyjnym, w którym wszystkie powstające
i sprzedawane wyroby są efektem prac własnego zaplecza badawczo-rozwojowego. Podstawową działalnością PCO S.A. jest produkcja i sprzedaż wyrobów optoelektronicznych, przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska.

—————————————————————————————————————————————————————————————————

RADA NAUKOWO-PROGRAMOWA

 1. dr hab. inż. Mirosław Kowalski, Dyrektor Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych
 2. gen. dyw. dr inż. Sławomir Drumowicz, Dowódca Komponentu Wojsk Specjalnych
 3. gen. dyw. Artur Kępczyński, Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych
 4. gen. broni Dariusz Łukowski, Zastępca Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego
 5. gen. bryg. prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak, Rektor – Komendant Wojskowej Akademii Technicznej
 6. dr inż. Janusz Noga, Prezes Zarządu CRW Telesystem Mesko
 7. Maciej J. Nowakowski, Dyrektor Operacyjny PPTF
 8. Adam Piotrowski, Prezes Zarządu VIGO Photonics
 9. płk dr inż. Michał Ceremuga, Dyrektor Wojskowego Instytutu Techniki Pancernej i Samochodowej
 10. płk dr inż. Paweł Sweklej, Dyrektor Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia
 11. dr inż. Zbigniew Lewandowski, Dyrektor Innowacji, Badań i Rozwoju, PCO S.A. – Przewodniczący Rady Naukowo-Programowej

PATRONAT HONOROWY

                

PATRONAT MEDIALNY

SPONSORZY