Notice: Undefined index: file in /wp-includes/media.php on line 1500
LIST OD ORGANIZATORA
Szanowni Państwo!
Składam serdecznie podziękowania wszystkim Gościom, którzy zaszczycili swoją obecnością VII edycję Konferencji Optoelektronicznej pt.: „Optoelektronika kluczową technologią bezpieczeństwa w nowej rzeczywistości”. Organizowana przez nas od 2015 roku konferencja jest forum wymiany myśli oraz dyskusji o potencjale fotoniki w Polsce. Konferencja wspiera naszą współpracę oraz umożliwia rozwój fotoniki w kierunku pożądanym przez użytkowników systemów i rozwiązań optoelektronicznych.
Szczególnie serdecznie dziękuję szanownym Prelegentom – przedstawicielom nauki, przemysłu, ośrodków badawczo-rozwojowych oraz służb mundurowych za podzielenie się szeroką wiedzą, wygłoszenie interesujących i inspirujących wystąpień. Dziękuję za ciekawe dyskusje i wymianę doświadczeń.
Coroczna konferencja po raz kolejny dowodzi, że polska nauka i przemysł mają do zaoferowania ważne rozwiązania z zakresu optoelektroniki oraz fotoniki. Wiemy jak wiele rozwiązań autorstwa polskiego segmentu badań i rozwoju oraz przemysłu zbrojeniowego wykorzystanych jest w kluczowych polskich programach zbrojeniowych. Współczesne bezpieczeństwo wymaga efektywnych systemów optoelektronicznych, zapewniających przewagę na polu walki, ale dających także niezbędne zasoby do zabezpieczenia granic w kontekście obecnych i przyszłych zagrożeń.
Witold Słowik
Prezes Zarządu
PCO S.A.
_____________________________________________________________________________________
KONFERENCJĘ ORGANIZUJĄ
PCO S.A.
PCO. S.A. jest spółką należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, a także centrum badawczo-produkcyjnym, w którym wszystkie powstające
i sprzedawane wyroby są efektem prac własnego zaplecza badawczo-rozwojowego. Podstawową działalnością PCO S.A. jest produkcja i sprzedaż wyrobów optoelektronicznych, przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska.
Polska Platforma Technologiczna Fotoniki
Polska Platforma Technologiczna Fotoniki (w skrócie PPTF) powstała w dniu 27 lutego 2013 roku w siedzibie PCO S.A. Powstanie platformy było wspólnym przedsięwzięciem przedsiębiorstw, stowarzyszeń, wyższych uczelni oraz instytutów badawczych działających w Polsce w obszarze fotoniki, które wpisywało się w podejście Unii Europejskiej wobec najbardziej innowacyjnych obszarów gospodarki w Europie. Inicjatywa UE w zakresie budowy europejskich platform technologicznych służy osiągnięciu znacznych efektów wzrostu gospodarczego poprzez inicjowanie i wdrażanie działań innowacyjnych w partnerstwie publiczno-prywatnym. Stawiając czoło wyzwaniom naukowo-technicznym, nakreślonym w Strategii Europa 2020 i w polskich dokumentach strategicznych dotyczących rozwoju kraju, fotonika jest obecnie jedną z kluczowych technologii UE. PPTF ma charakter otwarty, w każdej chwili mogą przystąpić do niej nowi członkowie. Członkami PPTF mogą być jednostki organizacyjne, które prowadzą działalność naukową, gospodarczą lub będące organizacjami rządowymi, samorządowymi lub pozarządowymi związanymi z fotoniką lub deklarującymi działalność na rzecz rozwoju fotoniki w Polsce.
Wojskowa Akademia Techniczna
Wojskowa Akademia Techniczna powołana ustawą z 1951 roku, jest publiczną uczelnią akademicką nadzorowaną przez ministra obrony narodowej. Jako otwarty uniwersytet techniczny służy Siłom Zbrojnym, nauce, gospodarce i społeczeństwu poprzez kształcenie podchorążych i studentów, rozwój kadry naukowo-dydaktycznej oraz prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych w obszarach nauk ścisłych, technicznych i społecznych, a w szczególności w zakresie techniki wojskowej i technologii bezpieczeństwa. Współpracuje z uczelniami akademickimi w kraju i za granicą. W myśl nadrzędnej dewizy: Omnia pro Patria Akademia kontynuuje chlubne tradycje technicznych szkół wojskowych: Szkoły Rycerskiej, Szkoły Głównej Artylerii i Inżynierii oraz Wyższej Szkoły Inżynierii Wojskowej. Przygotowuje przyszłe kadry inżynierskie, przekazuje wiedzę, kształtuje umiejętności i doskonali kompetencje na najwyższym poziomie, ucząc jednocześnie patriotyzmu i odpowiedzialności za Ojczyznę.
Politechnika Warszawska
Politechnika Warszawska – tradycja Politechniki Warszawskiej – największej i najstarszej uczelni technicznej w Polsce – sięga początków XIX wieku. Za datę powstania szkolnictwa technicznego w Warszawie przyjmuje się rok 1826, w którym została otwarta Szkoła Przygotowawcza do studiów technicznych. Inicjatorem powstania szkoły i autorem programu nauczania był działający w Komisji Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego Stanisław Staszic – wszechstronny uczony i działacz oświaty. Na Politechnice Warszawskiej zgromadzony jest największy w Polsce potencjał naukowo-badawczy w dziedzinie nauk technicznych. Tu powstaje największa liczba liczących się w kraju i za granicą opracowań naukowych. O randze Politechniki Warszawskiej świadczą liczne umowy o współpracy z innymi uczelniami, wymiana kadry i studentów oraz wspólne programy badawcze.
—————————————————————————————————————————————————————————————————
RADA PROGRAMOWA
-
płk dr inż. Michał Ceremuga, Dyrektor WITPIS
-
Sebastian Chwałek, Prezes PGZ S.A.
-
dr hab. inż. Zbigniew Koruba, Rektor Politechniki Świętokrzyskiej
-
dr hab. inż. Mirosław Kowalski, Dyrektor ITWL
-
płk dr inż. Paweł Sweklej, Dyrektor WITU
-
płk prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak, Rektor-Komendant WAT
-
prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba, Rektor Politechniki Warszawskiej
KOMITET NAUKOWY
-
dr Zbigniew Lewandowski, PCO S.A. – przewodniczący
-
płk dr hab. inż. Krzysztof Kopczyński, prof. WAT, Wojskowa Akademia Techniczna
-
dr hab. inż. Paweł Malczyk, prof. PW, Politechnika Warszawska
-
dr hab. inż. Sławomir Michalak, ITWL
-
dr inż. Janusz Noga, CRW Telesystem-Mesko sp. z o.o.
-
Maciej J. Nowakowski, PPTF
-
dr Adam Piotrowski, VIGO Photonics
-
prof. dr hab. inż. Ryszard Romaniuk, Politechnika Warszawska
-
prof. dr hab. inż. Tomasz Woliński, Polskie Stowarzyszenie Fotoniczne
PATRONAT HONOROWY
PATRONAT MEDIALNY
SPONSORZY